XTRE10B22TD Cutler Hammer
  • Part Number: XTRE10B22TD
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 24VDC Ith=10A, 24VDC COIL FRAME B , IEC
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRE10B22TD Cutler Hammer
    XTRE10B22TD Cutler Hammer
    XTRE10B22TD is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRE10B22TD is described as Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 24VDC Ith=10A, 24VDC COIL FRAME "B", IEC . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Control Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Control Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT