XTRE10B22A Cutler Hammer
  • Part Number: XTRE10B22A
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 120VAC 10A CONTACT RATING DILA22(120)
  • Category: Control Relays
  • Status:
  • More about XTRE10B22A Cutler Hammer
    XTRE10B22A Cutler Hammer
    XTRE10B22A is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Control Relays category. XTRE10B22A is described as Product Description: CONTROL RELAY, 4-P 2NO/2NC, 120VAC 10A CONTACT RATING DILA22(120) . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Control Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Control Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    View
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE VME J2 21-SLOT MONO
    SLOTTED BACKPLANE
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"