M22S-DL-R-K11-230R Cutler Hammer
  • Part Number: M22S-DL-R-K11-230R
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Pushbutton, Mom, Red, Flush, 120/240 Full Voltage, 22mm Mounting, LED, 1NO/1NC Contact Blocks, 85-264VAC
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about M22S-DL-R-K11-230R Cutler Hammer
    M22S-DL-R-K11-230R is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Pushbutton Switches category. M22S-DL-R-K11-230R is described as Product Description: Pushbutton, Mom, Red, Flush, 120/240 Full Voltage, 22mm Mounting, LED, 1NO/1NC Contact Blocks, 85-264VAC . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT