M22-WRK3-K20 Cutler Hammer
  • Part Number: M22-WRK3-K20
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Selector Switch, 3-Pos Maint, 2NO, Non-Ill, 22mm Mounting, Knob Oper, 2NO Contact Blocks, Silver Bezel
  • Category: Key Switches
  • Status:
  • More about M22-WRK3-K20 Cutler Hammer
    M22-WRK3-K20 Cutler Hammer
    M22-WRK3-K20 is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Key Switches category. M22-WRK3-K20 is described as Product Description: Selector Switch, 3-Pos Maint, 2NO, Non-Ill, 22mm Mounting, Knob Oper, 2NO Contact Blocks, Silver Bezel . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Key Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Key Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    View
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK