M22-WKV-K11 Cutler Hammer
  • Part Number: M22-WKV-K11
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Selector Switch, 2-Pos Maint, 1/1, Non-Ill, 22mm Mounting, Knob Oper, 1NO/1NC Contacts, Silver Bezel
  • Category: Key Switches
  • Status:
  • More about M22-WKV-K11 Cutler Hammer
    M22-WKV-K11 Cutler Hammer
    M22-WKV-K11 is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Key Switches category. M22-WKV-K11 is described as Product Description: Selector Switch, 2-Pos Maint, 1/1, Non-Ill, 22mm Mounting, Knob Oper, 1NO/1NC Contacts, Silver Bezel . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Key Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Key Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ