M22-PVLT-K01-R Cutler Hammer
  • Part Number: M22-PVLT-K01-R
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: PLTR Pushbutton, Red, 38mm Mush, 24V 12/24V Direct, 22mm Mounting, LED 1NC Contact Block, 12-30VAC/DC
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about M22-PVLT-K01-R Cutler Hammer
    M22-PVLT-K01-R Cutler Hammer
    M22-PVLT-K01-R is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Pushbutton Switches category. M22-PVLT-K01-R is described as Product Description: PLTR Pushbutton, Red, 38mm Mush, 24V 12/24V Direct, 22mm Mounting, LED 1NC Contact Block, 12-30VAC/DC . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.