M22-PVLT-K01-230R Cutler Hammer
  • Part Number: M22-PVLT-K01-230R
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: PLTR Pushbutton, Red, 38mm Mush, 120 85-264VAC Direct, 22mm Mounting, LED 1NC Contact Block
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about M22-PVLT-K01-230R Cutler Hammer
    M22-PVLT-K01-230R is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Pushbutton Switches category. M22-PVLT-K01-230R is described as Product Description: PLTR Pushbutton, Red, 38mm Mush, 120 85-264VAC Direct, 22mm Mounting, LED 1NC Contact Block . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 7UX19X9 SNAPIN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 175MM
    View
    Wakefield-vette
    SUBRACK VARIO 3U/84HP/185MM
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM