M22-PVL-K02-230R Cutler Hammer
  • Part Number: M22-PVL-K02-230R
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Push-Pull Pushbutton, Red, 120V Dire Full Voltage, 22mm Mounting, LED, 2NC Contact Block, 85-264VAC Bulb
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about M22-PVL-K02-230R Cutler Hammer
    M22-PVL-K02-230R Cutler Hammer
    M22-PVL-K02-230R is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Pushbutton Switches category. M22-PVL-K02-230R is described as Product Description: Push-Pull Pushbutton, Red, 120V Dire Full Voltage, 22mm Mounting, LED, 2NC Contact Block, 85-264VAC Bulb . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE