M22-PVL-K01-230R Cutler Hammer
  • Part Number: M22-PVL-K01-230R
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Push-Pull Pushbutton, Red, 120V Dire Full Voltage, 22mm Mounting, LED, 1NC Contact Block, 85-264VAC Bulb
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about M22-PVL-K01-230R Cutler Hammer
    M22-PVL-K01-230R Cutler Hammer
    M22-PVL-K01-230R is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Pushbutton Switches category. M22-PVL-K01-230R is described as Product Description: Push-Pull Pushbutton, Red, 120V Dire Full Voltage, 22mm Mounting, LED, 1NC Contact Block, 85-264VAC Bulb . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA