LGS3250FAW Cutler Hammer
  • Part Number: LGS3250FAW
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 50KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/O Std Terminal Lugs
  • Category: Uncategorized Tools
  • Status:
  • More about LGS3250FAW Cutler Hammer
    LGS3250FAW Cutler Hammer
    LGS3250FAW is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Uncategorized Tools category. LGS3250FAW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 50KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/O Std Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Tools and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Uncategorized Tools from all manufacturers
    ---> Tools by sub category
  • More About  Uncategorized Tools
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    View
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE