LGH3500FAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGH3500FAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600VAC, 65KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/ Std Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGH3500FAG Cutler Hammer
    LGH3500FAG Cutler Hammer
    LGH3500FAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGH3500FAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600VAC, 65KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/ Std Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE