LGH3500AAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGH3500AAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600V, 70KAIC@480VAC, Adj Therm/Adj Mag, Includes Std. Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGH3500AAG Cutler Hammer
    LGH3500AAG Cutler Hammer
    LGH3500AAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGH3500AAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600V, 70KAIC@480VAC, Adj Therm/Adj Mag, Includes Std. Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM