LGH3400FAW Cutler Hammer
  • Part Number: LGH3400FAW
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 400A/600V, 70KAIC@480VAC, Fixed Therm/Adj Mag, Does Not Include Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGH3400FAW Cutler Hammer
    LGH3400FAW Cutler Hammer
    LGH3400FAW is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGH3400FAW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 400A/600V, 70KAIC@480VAC, Fixed Therm/Adj Mag, Does Not Include Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE