LGH3350FAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGH3350FAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 350A/600V, 65KAIC@480VAC, Thermal-Mag Trip, Includes Standard Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGH3350FAG Cutler Hammer
    LGH3350FAG Cutler Hammer
    LGH3350FAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGH3350FAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 350A/600V, 65KAIC@480VAC, Thermal-Mag Trip, Includes Standard Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    DIN RAIL MOUNTING CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    FOOT ELEMENT
    View
    Vector
    BACKPLANE 6U 21CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    Vector
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V