LGH3300FAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGH3300FAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V, 65KAIC@480VAC, Thermal-Mag Trip, Includes Std Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGH3300FAG Cutler Hammer
    LGH3300FAG Cutler Hammer
    LGH3300FAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGH3300FAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V, 65KAIC@480VAC, Thermal-Mag Trip, Includes Std Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM