LGE360032G Cutler Hammer
  • Part Number: LGE360032G
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 600A/600V, 35KAIC@480VAC, Electronic LSI Trip Mechanism, With Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGE360032G Cutler Hammer
    LGE360032G Cutler Hammer
    LGE360032G is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGE360032G is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 600A/600V, 35KAIC@480VAC, Electronic LSI Trip Mechanism, With Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    View
  • Manufacturer Name
    Cnc Tech
  • Description
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    View
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT