LGE3500FAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGE3500FAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600VAC, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/ Std Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGE3500FAG Cutler Hammer
    LGE3500FAG Cutler Hammer
    LGE3500FAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGE3500FAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600VAC, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/ Std Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR