LGE3500AAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGE3500AAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600V, 35KAIC@480VAC, Adj Thermal-Adj Mag Trip Mechanism, With Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGE3500AAG Cutler Hammer
    LGE3500AAG Cutler Hammer
    LGE3500AAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGE3500AAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 500A/600V, 35KAIC@480VAC, Adj Thermal-Adj Mag Trip Mechanism, With Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE