LGE3350FAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGE3350FAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 350A/600V, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip Mechanism, With Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGE3350FAG Cutler Hammer
    LGE3350FAG Cutler Hammer
    LGE3350FAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGE3350FAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 350A/600V, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip Mechanism, With Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    View
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"