LGE3300FAG Cutler Hammer
  • Part Number: LGE3300FAG
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600VAC, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/ Std Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about LGE3300FAG Cutler Hammer
    LGE3300FAG Cutler Hammer
    LGE3300FAG is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the MCCBs category. LGE3300FAG is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600VAC, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip, W/ Std Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM