LGE3250FAW Cutler Hammer
  • Part Number: LGE3250FAW
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip Mechanism, Without Lugs
  • Category: Uncategorized Tools
  • Status:
  • More about LGE3250FAW Cutler Hammer
    LGE3250FAW Cutler Hammer
    LGE3250FAW is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Uncategorized Tools category. LGE3250FAW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 35KAIC@480VAC, Fixed Thermal-Adj Mag Trip Mechanism, Without Lugs . Perfect Parts is a supplier of Tools and other Miscellaneous.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Uncategorized Tools from all manufacturers
    ---> Tools by sub category
  • More About  Uncategorized Tools
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    View
    Wakefield-vette
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK