E22PV1F50 Cutler Hammer
  • Part Number: E22PV1F50
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Potentiometer Operator, 50K Ohm, 2W, Single Turn, Black Bezel, Black Lever Operator, 22mm Mounting
  • Category: Potentiometer Operator Switches
  • Status:
  • More about E22PV1F50 Cutler Hammer
    E22PV1F50 Cutler Hammer
    E22PV1F50 is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Potentiometer Operator Switches category. E22PV1F50 is described as Product Description: Potentiometer Operator, 50K Ohm, 2W, Single Turn, Black Bezel, Black Lever Operator, 22mm Mounting . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Potentiometer Operator Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Potentiometer Operator Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X