E22PV1F5 Cutler Hammer
  • Part Number: E22PV1F5
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: Potentiometer Operator, 5K Ohm, 2W, Single Turn, Blk Lever Operator, 22mm Mounting, Chrome Bezel
  • Category: Potentiometer Operator Switches
  • Status:
  • More about E22PV1F5 Cutler Hammer
    E22PV1F5 Cutler Hammer
    E22PV1F5 is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Potentiometer Operator Switches category. E22PV1F5 is described as Product Description: Potentiometer Operator, 5K Ohm, 2W, Single Turn, Blk Lever Operator, 22mm Mounting, Chrome Bezel . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Cutler Hammer
    ---> Potentiometer Operator Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Potentiometer Operator Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)