10250T397LRD24-53 Cutler Hammer
  • Part Number: 10250T397LRD24-53
  • Manufacturer Name: Cutler Hammer
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MOM, RED, EXT, 24V DIREC FULL VOLTAGE, 30mm MOUNTING, LED 1NO CONTACT BLOCK, CHROM BEZEL
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about 10250T397LRD24-53 Cutler Hammer
    10250T397LRD24-53 is manufactured by Cutler Hammer and is categorized in the Pushbutton Switches category. 10250T397LRD24-53 is described as Product Description: PUSHBUTTON, MOM, RED, EXT, 24V DIREC FULL VOLTAGE, 30mm MOUNTING, LED 1NO CONTACT BLOCK, CHROM BEZEL . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM