MCST1250CM Crydom
  • Part Number: MCST1250CM
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Relay; 50 A; 90 to 140 V(RMS); Solid State; 1.8 in.; 2.3 in.; 20 lbs.-in.
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MCST1250CM Crydom
    MCST1250CM Crydom
    MCST1250CM is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. MCST1250CM is described as Relay; 50 A; 90 to 140 V(RMS); Solid State; 1.8 in.; 2.3 in.; 20 lbs.-in.. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
  • Description
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    View
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM