M5060SB1200 Crydom
  • Available: 78
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about M5060SB1200 Crydom
    M5060SB1200 Crydom
    M5060SB1200 is manufactured by Crydom and is categorized in the Bridge Rectifier Diodes category. M5060SB1200 is described as MODULE POWER 60A 1200V BRIDGE. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Bridge Rectifier Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Bridge Rectifier Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE