M2535SB1200 Crydom
  • More about M2535SB1200 Crydom
    M2535SB1200 Crydom
    M2535SB1200 is manufactured by Crydom and is categorized in the Bridge Rectifier Diodes category. M2535SB1200 is described as MODULE POWER 35A 1200V BRIDGE. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Bridge Rectifier Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Bridge Rectifier Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK