F1827D400 Crydom
  • Available: 140
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about F1827D400 Crydom
    F1827D400 Crydom
    F1827D400 is manufactured by Crydom and is categorized in the Zener Single Diodes category. F1827D400 is described as DIODE MODULE 400V 25A. Perfect Parts is a supplier of Diodes and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Zener Single Diodes from all manufacturers
    ---> Diodes by sub category
  • More About  Zener Single Diodes
    Diodes
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINING COVER BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    View
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM