DRC3P48D400 Crydom
  • Part Number: DRC3P48D400
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor, DM 3P 480V 5A 24VAC/DC NO AUX ZC 3L, DRC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DRC3P48D400 Crydom
    DRC3P48D400 Crydom
    DRC3P48D400 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DRC3P48D400 is described as Contactor, DM 3P 480V 5A 24VAC/DC NO AUX ZC 3L, DRC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR PAD BLACK
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V