DRC3P48B411R Crydom
  • Part Number: DRC3P48B411R
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor, DM 3P 480V 5A 120VAC 1NO+1NCRN 3L, DRC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DRC3P48B411R Crydom
    DRC3P48B411R Crydom
    DRC3P48B411R is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DRC3P48B411R is described as Contactor, DM 3P 480V 5A 120VAC 1NO+1NCRN 3L, DRC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE