DP4RSC60E60 Crydom
  • Part Number: DP4RSC60E60
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 60A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • Available: 11
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DP4RSC60E60 Crydom
    DP4RSC60E60 Crydom
    DP4RSC60E60 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60E60 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 60A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    View
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"