DP4RSC60E40B2 Crydom
  • Part Number: DP4RSC60E40B2
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 40A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSC60E40B2 Crydom
    DP4RSC60E40B2 Crydom
    DP4RSC60E40B2 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60E40B2 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 40A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM