DP4RSC60E20B8 Crydom
  • Part Number: DP4RSC60E20B8
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSC60E20B8 Crydom
    DP4RSC60E20B8 Crydom
    DP4RSC60E20B8 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60E20B8 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE