DP4RSC60E20B Crydom
  • Part Number: DP4RSC60E20B
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSC60E20B Crydom
    DP4RSC60E20B Crydom
    DP4RSC60E20B is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60E20B is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    View
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB