DP4RSC60D60B2 Crydom
  • Part Number: DP4RSC60D60B2
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSC60D60B2 Crydom
    DP4RSC60D60B2 Crydom
    DP4RSC60D60B2 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60D60B2 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    View
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK