DP4RSC60D40B8 Crydom
  • Part Number: DP4RSC60D40B8
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 40A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSC60D40B8 Crydom
    DP4RSC60D40B8 Crydom
    DP4RSC60D40B8 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60D40B8 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 40A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT