DP4RSC60D20B Crydom
  • Part Number: DP4RSC60D20B
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSC60D20B Crydom
    DP4RSC60D20B Crydom
    DP4RSC60D20B is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60D20B is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    View
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"