DP4RSC60D20 Crydom
  • Part Number: DP4RSC60D20
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 20A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSC60D20 Crydom
    DP4RSC60D20 Crydom
    DP4RSC60D20 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSC60D20 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 20A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V