DP4RSB60E20B5 Crydom
  • Part Number: DP4RSB60E20B5
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSB60E20B5 Crydom
    DP4RSB60E20B5 Crydom
    DP4RSB60E20B5 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSB60E20B5 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    View
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ