DP4RSB60E20 Crydom
  • Part Number: DP4RSB60E20
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/SS48V 20A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSB60E20 Crydom
    DP4RSB60E20 Crydom
    DP4RSB60E20 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSB60E20 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/SS48V 20A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK