DP4RSB60D60B5 Crydom
  • Part Number: DP4RSB60D60B5
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSB60D60B5 Crydom
    DP4RSB60D60B5 Crydom
    DP4RSB60D60B5 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSB60D60B5 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    View
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    Energizer
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V