DP4RSB60D40B5 Crydom
  • Part Number: DP4RSB60D40B5
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 40A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSB60D40B5 Crydom
    DP4RSB60D40B5 Crydom
    DP4RSB60D40B5 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSB60D40B5 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 40A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    MIC INLINE 1 BUTTON W/RUBBER CBL
    PLUG / SOCKET
    Mallory Sonalert
    CONTROL MANUAL VOLUME
    Mallory Sonalert
    GASKET NEMA 4X FOR 1SC SERIES
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    MOD USB FLASH DRV INTRFACE W/LID
    ACOUSTIC DAMPER YELLOW 4700OHMS
    ACOUSTIC DAMPER 1500 OHMS