DP4RSB60D40 Crydom
  • Part Number: DP4RSB60D40
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 40A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSB60D40 Crydom
    DP4RSB60D40 Crydom
    DP4RSB60D40 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSB60D40 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 40A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE