DP4RSB60D20B5 Crydom
  • Part Number: DP4RSB60D20B5
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSB60D20B5 Crydom
    DP4RSB60D20B5 Crydom
    DP4RSB60D20B5 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSB60D20B5 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    View
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V