DP4RSA60E60B8 Crydom
  • Part Number: DP4RSA60E60B8
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSA60E60B8 Crydom
    DP4RSA60E60B8 Crydom
    DP4RSA60E60B8 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSA60E60B8 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V