DP4RSA60E60B2 Crydom
  • Part Number: DP4RSA60E60B2
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSA60E60B2 Crydom
    DP4RSA60E60B2 Crydom
    DP4RSA60E60B2 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSA60E60B2 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 60A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM