DP4RSA60E40 Crydom
  • Part Number: DP4RSA60E40
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 40A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSA60E40 Crydom
    DP4RSA60E40 Crydom
    DP4RSA60E40 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSA60E40 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/SS 48V 40A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK