DP4RSA60E20B8 Crydom
  • Part Number: DP4RSA60E20B8
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSA60E20B8 Crydom
    DP4RSA60E20B8 Crydom
    DP4RSA60E20B8 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSA60E20B8 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"