DP4RSA60D20B2 Crydom
  • Part Number: DP4RSA60D20B2
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 15V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4RSA60D20B2 Crydom
    DP4RSA60D20B2 Crydom
    DP4RSA60D20B2 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4RSA60D20B2 is described as Contactor; PH DC H Bridge SS/B 48V 20A 15V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    View
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK