DP4R60E60B8 Crydom
  • Part Number: DP4R60E60B8
  • Manufacturer Name: Crydom
  • Description: Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 60A 32V CNT
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about DP4R60E60B8 Crydom
    DP4R60E60B8 Crydom
    DP4R60E60B8 is manufactured by Crydom and is categorized in the Contactors category. DP4R60E60B8 is described as Contactor; PM DC H Bridge W/BRK 48V 60A 32V CNT. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Crydom
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED